Szanowni Rodzice,

Z radością informujemy, że Stowarzyszenie „Nasze dzieci” działające przy Przedszkolu  pozyskało dotację w kwocie 2951zł na realizację  projektu „Dobre emocje na trudny czas, czyli oswoję strach zapewniam Was”. Fundusze na dotacje pochodzą ze środków Programu “Działaj Lokalnie” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Stowarzyszenia „Unia Nadwarciańska”. 

Projekt odpowiada na potrzeby nowej rzeczywistości związanej z pandemią Covid-19, a co za tym idzie, funkcjonowania dzieci i ich rodzin w nowych warunkach sytuacyjnych podyktowanych pandemią.

Głównym celem projektu „Dobre emocje na trudny czas, czyli oswoję strach zapewniam Was” jest kształtowanie właściwych postaw związanych z zachowaniem bezpieczeństwa i profilaktyki zdrowia, ze szczególnym uwzględnieniem aspektu higieny osobistej, a także wzrost świadomości i umiejętności społecznych w zakresie rozwoju emocjonalnego dzieci w dobie kryzysu wywołanego Covid-19.

Podjęte działania w ramach projektu to zajęcia z arteterapii „TO JA”, które odbywać się będą raz w tygodniu dla wszystkich grup przedszkolnych, zajęcia z biblioterapii „Uczucia na TAK”, które również odbywać się będą raz w tygodniu dla wszystkich grup przedszkolnych. Zaplanowane są również warsztaty dla wszystkich dzieci „Mydlane zabawy” oraz będą aranżowane sytuację edukacyjne pod hasłem „Czyściochowy krąg”. Projekt skierowany jest także do rodziców, planowane są m.in. konsultacje wspierające w różnorodnych  problemach w sferze emocjonalnej dzieci „Twój problem jest naszym problemem” a także  wydanie ulotki informacyjnej „Mały artysta o uczuciach i emocjach Ci opowie” .

Dziękujemy!

Ten wpis został opublikowany w kategorii Informacje. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.