Pszczółka Flora

Bierzemy udział w wyjątkowym, ogólnopolskim konkursie „Ale przedszkole- Pszczółka Flora”.

Głównym celem konkursu jest zachęcanie innych do ochrony pszczół  oraz wzbogacenie wiedzy na temat  znaczenia pszczół w środowisku i ich ochrony.

Konkurs ten realizowany jest  w ramach projektu edukacyjnego „Ale przedszkole”, a ten realizowany jest w projekcie LEGO Education. LEGO Education to innowacyjne rozwiązania klockami, których główną ideą jest wspieranie kreatywności, rozbudzania wyobraźni i zachęcania do uczenia się. Poprzez zestawy LEGO Education możliwe jest dostarczenie dzieciom namacalnych przedmiotów obrazujących zagadnienia, o których się uczą. To zmienia sposób, w jaki przebiega proces dydaktyczny oraz daje możliwość użycia swoich różnych zmysłów.