Wydarzenia w najbliższym czasie…

25 kwietnia 2018r. – bierzemy udział w Konkursie Piosenki i Pieśni Patriotycznej ,,Serce w plecaku’’. Celem głównym konkursu jest popularyzacja utworów o treściach patriotycznych, a także „ocalenie od zapomnienia” pięknej polskiej tradycji pieśni, które noszą w sobie wspomnienie ważnych momentów historii naszej Ojczyzny.

„Czerwień to miłość, biel serce czyste,
piękne są nasze barwy ojczyste”.

Przedszkolaki z Naszego Przedszkola wiersz „Barwy ojczyste” Cz. Janczarskiego słyszały nie jeden raz, podobnie jak „Katechizm polskiego dziecka” Wł. Bełzy. Żeby rozbudzić i utrwalić u nich poczucie tożsamości narodowej i szacunek dla narodowych symboli w Naszym Przedszkolu organizowane są różnorodne zajęcia nawiązujące do świąt państwowych. 2 maja obchodzony jest Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. My także postanowiliśmy uczcić Nasze barwy ojczyste – po całym tygodniu zajęć ( od 23 do 27 kwietnia) poświęconych poznawaniu Naszych symboli narodowych i najważniejszych miejsc w Polsce, zorganizujemy skromne obchody tego święta w Przedszkolu dnia 27 kwietnia 2018r. ,,Podniosę flagę wysoko- wysoko- tworzenie flagi narodowej z biało- czerwonych serc”.

Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci do udziału w konkursie plastycznym PIĘKNA JEST NASZA ZIEMIA. Podpisane prace plastyczno- techniczne na formacie  A4, wykonane techniką dowolną należy złożyć do dnia 20 kwietnia u wychowawców grup.

15 maja 2018r. w sali Miejskiego Domu Kultury w Słupcy odbędą  się po raz XXII Eliminacje Powiatowe Wojewódzkiego Festiwalu Piosenki Przedszkolaków „Czerwonak 2018”-pod hasłem ,, Dla Ciebie Polsko’’. Festiwal ma na celu popularyzację piosenki przedszkolnej, kształcenie muzyczne poprzez wspólną zabawę, prezentację umiejętności artystycznych przedszkolaków, rozpowszechnianie nowego  repertuaru i promocję młodych wykonawców.

29 maja 2018r. o godz. 9:30 odbędzie się Powiatowy Przegląd Polskich Tańców Narodowych i Ludowych . Przegląd jest jednoetapowy i odbędzie się w Miejskim Domu Kultury w Słupcy. Celem przedsięwzięcia jest popularyzacja polskich tańców narodowych, ich walorów artystycznych i wychowawczych.

W tym roku przypada 100 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej okazji Urząd Miasta w Słupcy, w międzynarodowy dzień tańca, postanowił uczcić wraz z mieszkańcami stulecie niepodległej Polski, wykonując rekordowego poloneza.

Aby to się jednak udało i cel, jakim jest pobicie rekordu Guinnessa, został osiągnięty niezbędna jest Państwa obecność. Postarajmy się wspólnie o to, aby korowód taneczny liczył ponad 3000 par, i to, aby ,,słupecki” rekord znalazł się w Księdze. Warunki są dwa: taniec musi zostać wykonany w sposób tradycyjny oraz w stroju odpowiednim dla tego stylu: polskim stroju ludowym bądź narodowym ( ewentualnie w mundurze lub stroju balowym).

Aby pobić poprzedni rekord Guinnessa w tej samej kategorii, w niedzielę, 29 kwietnia 2018 roku na Stadionie Miejskim w Słupcy musi odtańczyć jednocześnie przynajmniej 326 osób.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Informacje. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.